Round 1
Round 2
Bethanie Mattek-Sands (USA) [1]
Mike Bryan (USA) [1]
6  4  [10]       
  IBM SLAMTRACKER 
Arina Rodionova (AUS)
John-Patrick Smith (AUS)
4  6  [6]       
B. Mattek-Sands
M. Bryan
Yifan Xu (CHN)
Fabrice Martin (FRA)
6  6          
  IBM SLAMTRACKER 
Liezel Huber (USA)
Marcin Matkowski (POL)
2  3          
Y. Xu
F. Martin
Next Round

Elina Svitolina (UKR)
Chris Guccione (AUS)
6  65 [10]       
  IBM SLAMTRACKER 
Anna-Lena Groenefeld (GER)
Robert Farah (COL)
3  77 [7]       
E. Svitolina
C. Guccione
M. Martínez Sánchez (ESP)
Pablo Cuevas (URU)
4  3          
  IBM SLAMTRACKER 
Katerina Siniakova (CZE) [6]
Bruno Soares (BRA) [6]
6  6          
K. Siniakova
B. Soares
Next Round

Andrea Hlavackova (CZE) [3]
Edouard Roger-Vasselin (FRA) [3]
6  66 [8]       
  IBM SLAMTRACKER 
Raquel Atawo (USA)
Robert Lindstedt (SWE)
0  78 [10]       
R. Atawo
R. Lindstedt
Andreja Klepac (SLO)
Treat Huey (PHI)
78 65 [8]       
  IBM SLAMTRACKER 
Michaella Krajicek (NED)
Raven Klaasen (RSA)
66 77 [10]       
M. Krajicek
R. Klaasen
Next Round

Irina-Camelia Begu (ROU)
Horia Tecau (ROU)
6  6          
  IBM SLAMTRACKER 
Vania King (USA)
Aisam-Ul-Haq Qureshi (PAK)
3  4          
I. Begu
H. Tecau
Abigail Spears (USA)
Juan Sebastian Cabal (COL)
6  77         
  IBM SLAMTRACKER 
Lucie Hradecka (CZE) [7]
Radek Stepanek (CZE) [7]
4  64         
A. Spears
J. Cabal
Next Round

Barbora Krejcikova (CZE) [8]
Rajeev Ram (USA) [8]
7  62 [7]       
  IBM SLAMTRACKER 
Casey Dellacqua (AUS)
Matt Reid (AUS)
5  77 [10]       
C. Dellacqua
M. Reid
Destanee Aiava (AUS)
Marc Polmans (AUS)
4  3          
  IBM SLAMTRACKER 
Martina Hingis (SUI)
Leander Paes (IND)
6  6          
M. Hingis
L. Paes
Next Round

Samantha Stosur (AUS)
Sam Groth (AUS)
6  6          
  IBM SLAMTRACKER 
Pauline Parmentier (FRA)
Nicolas Mahut (FRA)
3  4          
S. Stosur
S. Groth
Darija Jurak (CRO)
Jean-Julien Rojer (NED)
6  6          
  IBM SLAMTRACKER 
Hao-Ching Chan (TPE) [4]
Max Mirnyi (BLR) [4]
4  2          
D. Jurak
J. Rojer
Next Round

Yung-Jan Chan (TPE) [5]
Lukasz Kubot (POL) [5]
6  7          
  IBM SLAMTRACKER 
Daria Gavrilova (AUS)
Luke Saville (AUS)
3  5          
Y. Chan
L. Kubot
Katarina Srebotnik (SLO)
Michael Venus (NZL)
4  77 [7]       
  IBM SLAMTRACKER 
Gabriela Dabrowski (CAN)
Rohan Bopanna (IND)
6  65 [10]       
G. Dabrowski
R. Bopanna
Next Round

Saisai Zheng (CHN)
Alexander Peya (AUT)
77 6          
  IBM SLAMTRACKER 
Sally Peers (AUS)
John Peers (AUS)
63 3          
S. Zheng
A. Peya
Laura Siegemund (GER)
Mate Pavic (CRO)
5  4          
  IBM SLAMTRACKER 
Sania Mirza (IND) [2]
Ivan Dodig (CRO) [2]
7  6          
S. Mirza
I. Dodig
Next Round


Melbourne
Weather
° C | ° F

Scores

COME BACK FOR LIVE SCORES